Iceland Liechtenstein Norway grants Unia Europejska
  • język migowy
  • BIP

Dane kontaktowe

ul. Kościelna 15, 44-350 Gorzyce
tel.
+48 32 45 13 056
ul. Bogumińska 13, 44-350 Gorzyce
e-mail

Gorzycka Perła 2016

Dr Andreas Glenz z Rogowa

26 października br. w sali Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Gorzycach, odbyła się uroczysta gala związana z wręczeniem tytułu honorowego "Gorzycka Perła '2016".

Dr Andreas Glenz z RogowaKapituła Tytularna uznała wybitne osiągnięcia oraz zasługi dla gminy Gorzyce i na wniosek sołtysa i rady sołeckiej Rogowa postanowiła przyznać ten zaszczytny tytuł Mieszkańcowi Rogowa, człowiekowi czynu, wizjonerowi, który dzięki swojej wiedzy i ciężkiej pracy stał się autorytetem światowym w dziedzinie high-tech. Firma, którą zarządza dr Andreas Glenz jest marką rozpoznawalną na całym świecie, symbolem Rogowa, gminy Gorzyce i powiatu wodzisławskiego.
Dr Andreas Glenz to wybitny fachowiec, znakomity menadżer, prawdziwy lider. Aktywista, który za zasługi dla województwa śląskiego został oznaczony Srebrną Odznaką Honorową. Jego starania docenia wiele lokalnych podmiotów, co potwierdza chociażby tytuł Czlowieka Roku 2014 w kategorii "Biznes" i Nagroda Internautów, jakie uzyskał w plebiscycie tuwodzislaw.pl. Został również Menadżerem Roku – wybrany przez Stowarzyszenie Menedżerów, w 2016 r. Firma PREVAC została nagrodzona przez Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów tytułem "Firma 25-lecia na Śląsku". W tym samym roku dr Andreas Glenz otrzymał nominację do prestiżowej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, polskiego "Oskara" biznesu. Wśród nagród firma PREVAC może się również poszczycić Złotym Medalem Polskiego Towarzystwa Próżniowego przyznawanym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie próżni; nagrodę i tytuł Wyrób Przyszłości w konkursie Polski Produkt Przyszłości; Nagrody Quality International w kategoriach „Product”, „Service” oraz „Order” włącznie ze Złotą Perłą QI; Gazelę Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się firm; brązowy medal Brussels Eureka; tytuł Lider Informatyki w kategorii MŚP pod patronatem Ministerstwa Gospodarki; trzy nagrody w konkursie Innosilesia: nagroda specjalna Marszałka Województwa Śląskiego - tytuł „Innowatora Śląska”; I miejsce w konkursie „Innowator Śląska” w kategorii MŚP, I miejsce w konkursie „Współpraca sfery przedsiębiorstw i nauki”. Tylko w 2015 roku firma uzyskała: Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Nauka i Innowacyjność”, tytuły „Innowacyjna firma roku 2014 na Śląsku”, „Innowator Śląska”; Nagrodę Quality International w kategorii „Produkt”, Nagrodę „Stawiamy na jakość” w kategorii „Stawiamy na jakość w innowacjach”, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Ciekawostką jest, iż jedną z aparatur firmy Prevac można podziwiać na wielkim ekranie amerykańskiego kina akcji. Jest ona zainstalowana na synchrotronie w Australii, gdzie kręcone były ujęcia do filmu Zapowiedź (Knowing) z Nicolasem Cage w roli głównej. Firma pojawia się często w artykułach prasowych, radiu i telewizji.
Dziś Prevac wiedzie na rynku globalnym prym w dziedzinie zaawansowanych technologii. Jest w tym segmencie jedyną firmą w Polsce i jedną z nielicznych na świecie. Sam prezes Prevac - dr Andreas Glenz - jawi się jako wizjoner oraz twardo stąpający po ziemi człowiek czynu, który dzięki swojej wiedzy stał się autorytetem w dziedzinie high-tech. Wnioskodawcy podkreślają, że wysoko należy również ocenić cechy charakteru pana Andreasa takie jak: wysoka kultura osobista, otwartość i pogodność w relacjach z ludźmi, słowność, pracowitość, które w połączeniu z posiadaną wiedzą oraz skutecznością w działaniu stawiają Go w rzędzie wybitnych osobistości naszego regionu. Niewątpliwie jest On ambasadorem naszej Małej Ojczyzny w Polsce i za granicą. Jak sam mówi – to nie jest jego ostatnie słowo, stawia na dalszy rozwój
i innowacje. "Ten Człowiek – to prawdziwa perła Gminy Gorzyce, a Jego osiągnięcia
i zasługi dla promowania Gminy Gorzyce w pełni uzasadniają przyznanie Mu najwyższego wyróżnienia jakim jest tytuł honorowy „Gorzycka Perła” 2016" – napisali wnioskodawcy.

Tytuł honorowy wraz ze statuetką wręczony został laureatowi przez wójta gminy Daniela Jakubczyka oraz przewodniczącego rady gminy Krzysztofa Małka. Dr Andreas Glenz odbierając nagrodę, nie ukrywając wzruszenia podkreślił jaka jest ona ważna, osobista i intymna. Dziękując wnioskodawcom oraz kapitule skierował również swoje słowa dla najmłodszych bohaterów gali – stypendystów, gratulując im sukcesów i mobilizując do zdobywania wiedzy.

W drugiej części uroczystości przyznane zostały stypendia Wójta Gminy dla najzdolniejszych uczniów. W roku szkolnym 2015/2016, 61. uczniów osiągnęło bardzo dobre wyniki w nauce, a także czołowe miejsca w konkursach przedmiotowych. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie, którzy uzyskali maksymalną liczbę punktów na sprawdzianie, a także ci, którzy posiadają talenty plastyczne, muzyczne i sportowe. Stypendystami wójta gminy zostali: Marcol Anna, Florek Agata, Szczęch Laura, Pawliczek Marta, Szczyrba Mikołaj, Sobik Anna, Wojak Kacper, Śmiałek Patryk, Błaszczok Emilia, Blutko Nadia, Juraszczyk Paweł, Wyleżoł Emilia, Witkowska Paulina, Faroń Wiktoria, Kamała Piotr, Szczyrba Anna, Szwarc Oliwia, Łatka Agnieszka, Kowalska Magdalena, Tannenberg Pola ze Szkoły Podstawowej w Czyżowicach;
Szkołe Podstawową w Gorzycach reprezentowali uczniowie: Wojciechowski Wiktor, Lampert Mateusz, Pałasz Zofia, Tomiczek Kacper, Widenka Bartosz, Widenka Tomasz, Granieczny Julian i Lamczyk Błażej. Frączek Cyprian, Zając Anna, Pośpiech Wiktoria i Riedel Paulina to uczniowe ze Szkoły Podstawowej w Olzie; Szkołę Podstawową w Rogowie reprezentowali: Klon Łukasz, Bugla Artur, Kwaśnica, Matylda Kołek i Dziaćko Tymon; Ze Szkoły Podstawowek w Turzy Śl. Nagrodzono uczniów: Stepczuk Oliwia, Szulik Bartłomiej, Skrodzka Julia, Sowa Rafał, Prudel Maciej, Stec Nina i Tatuś Filip.
Z Gimnazjum w Czyżowicach nagrodzono następujących uczniów: Solich Maja, Grabarczyk Dominika, Pukowska Barbara, Szewczyk Sara, Jurczyk Marta; Gimnazjum w Gorzycach reprezentowali uczniowie: Glenc Alicja, Górka Patryk, Warzeszka Mareki Cielusek Kinga. Stypendyści z Gimnazjum z Turzy Śl. To: Bura Dominika, Goraus Honorata, Kozielski Kajetan, Knopek Zuzanna, Reclik Patrycja, Brachmańska Maria i Grzebak Julia. Serdecznie Wszystkim gratulujemy.
Na scenie zagośiły zespoły działające przy WDK Gorzyce – Sinfonietta – pod kierunkiem Henryka Krótkiego, oraz NEW HOPE GOSPEL CHOIR, pod kierunkiem Daniela Cebuli-Orynicza – finalisty konkursu The Voice od Poland.
Goście gali mieli również okazję przyjrzeć się działalności firmy Prevac dzięki prezentacji multimedialnej, którą przedstawiła Pani Justyna Kowalska – Żmud.
Całość gali prowadziła Danuta Parma – dyrektor Wiejskiego Domu Kultury w Gorzycach. Laudację przedstawiła Urszula Wachtarczyk – instruktor WDK w Gorzycach oraz radna RG.

Zapraszamy do relacji video, autorstwa redaktorów portalu tuWodzislaw.pl

do góry