• język migowy
  • BIP

Dane kontaktowe

ul. Kościelna 15, 44-350 Gorzyce
tel.
+48 32 45 13 056
ul. Bogumińska 13, 44-350 Gorzyce
e-mail
Strona główna/Aktualności/Trwa XVII konkurs na publikacje „W rolnictwie można (..)

Trwa XVII konkurs na publikacje „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”

1 Czerwca 2021

 

            Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie serdecznie zaprasza wszystkie współpracujące z KRUS redakcje, osoby publikujące w mediach o raz dziennikarzy - również tych niezawodowych, do wzięcia udziału w XVII Konkursie pt.: ”W rolnictwie można pracować bezpieczniej”.

Celem Konkursu jest oddziaływanie na poprawę bezpieczeństwa pracy rolników i ich rodzin poprzez upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach i zasad bezpiecznej pracy, zawartych m.in. w ustanowionych przez Prezesa Kasy „Zasadach ochrony zdrowia i życia 
w gospodarstwie rolnym” oraz „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

            Temat Konkursu ma zwrócić szczególną uwagę na zapobieganie wypadkom i chorobom zawodowym związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym, od 30 lat upowszechnianym przez KRUS.

            Warunkiem udziału w Konkursie jest opublikowanie od dnia 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. i przesłanie na adres organizatora (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego , Biuro Prewencji, Warszawa),  publikacji najpóźniej w terminie do dnia 14 stycznia 2022 r.

            Publikacje będą oceniane  w trzech kategoriach (artykuły prasowe i internetowe, audycje radiowe, audycje telewizyjne).

            Na laureatów czekają nagrody finansowe. Za najlepszy cykl publikacji  (3 publikacje) w kategorii artykuły prasowe i internetoweI nagroda wynosi 2400 zł, w kategorii audycje radiowe - 3000 zł, w kategorii audycje telewizyjne 3500 zł. W przypadku pojedynczych publikacji, odpowiednio - 900, 1100 i 1300 zł.

            Szczegóły Konkursu na stronie internetowej www.krus.gov.pl.

do góry