Iceland Liechtenstein Norway grants Unia Europejska
  • język migowy
  • BIP

Dane kontaktowe

ul. Kościelna 15, 44-350 Gorzyce
tel.
+48 32 45 13 056
ul. Bogumińska 13, 44-350 Gorzyce
e-mail
Strona główna/Aktualności/Remonty na drogach - zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji (..)

Remonty na drogach - zmiany w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. Remont torów w Olzie zakończony

24 Listopada 2022

 

Informujemy, że PKP PLK zakończyła prace remontowe na przejeździe kolejowym w Olzie. Oznacza to, że od jutra (25 listopada) autobusy linii nr 33 i nr 42 wracają na swoje dotychczasowe trasy. Miejscowości Olza i Odra obsługiwane będą przez linię nr 33 zgodnie z rozkładem jazdy sprzed zmiany. Z powodu remontu drogi do 20 grudnia została jednak wydłużona okrężna trasa na linii nr 37 z Wodzisławia Śl. do Skrzyszowa.

W związku z otwarciem przejazdu kolejowego w Olzie poranny kurs z Chałupek rozpoczynać się będzie jak wcześniej o 6:52. Natomiast autobusy linii 42 nie będą już wjeżdżać do Odry. Czas odjazdów zmienionych kursów na tej linii będzie jak przed zmianą: 5:58, 6:58 z Krzyżanowic oraz 8:05 z Bukowa.

 Jednocześnie - w związku z dłuższym niż pierwotnie planowano okrężnym przebiegiem trasy autobusów linii nr 37 - przypominamy, że przystanki „Skrzyszów Powstańców Śląskich Przedszkolna” i „Skrzyszów Powstańców Śląskich Wyzwolenia” przeniesiono na ulicę Wyzwolenia. Z kolei przystanek „Skrzyszów 1 Maja” dla tej linii został przeniesiony na ul. Wyzwolenia w rejon sklepu „Lewiatan.” Autobusy linii nr 38 zatrzymują się ul. 1 Maja bez zmian.

 Za utrudnienia pasażerów linii nr 37 przepraszamy!

Żródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

do góry