• język migowy
  • BIP

Dane kontaktowe

ul. Kościelna 15, 44-350 Gorzyce
tel.
+48 32 45 13 056
ul. Bogumińska 13, 44-350 Gorzyce
e-mail
Strona główna/Aktualności/W związku z pojawiającymi się wątpliwościami (..)

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi losowania wyjaśniamy, co następuje:

30 Marca 2021

I. 29 marca 2021 r. o godzinie 10.00 odbyło się losowanie ilości wniosków przypadających łącznie na listę wnioskodawców i listę rezerwową Inwestorów wnioskujących o dofinansowanie do wymiany źródła ciepła dla każdego wariantu oddzielnie. Zgodnie z § 4 pkt 5 Regulaminu Programu wymiany źródeł ciepła... o kolejności uczestnictwa Inwestorów w programie decyduje losowanie.

         Losowanie przeprowadzono przy użyciu ogólnodostępnego programu - generatora liczb losowych (randomizer). System ten pozwala tylko na losowanie liczb z zadanego zakresu liczbowego. Do przeprowadzenia losowania nie posługiwano się danymi osobowymi wnioskodawców. Opublikowana lista wylosowanych numerów nie pozwala na zidentyfikowanie wnioskodawcy przez inne osoby niż sam wnioskodawca. Niezależnie od wybranego ogólnie dostępnego programu do generowania liczb losowych zasada losowania jest zawsze ta sama.

 

II. W efekcie przeprowadzonego losowania wyłoniono dla poszczególnych wariantów ilości wniosków przypadające ŁĄCZNIE na listę wnioskodawców i listę rezerwową:

wariant 1: 160

wariant 2: 145

wariant 3: 40

         Program losujący - po wybraniu przez pracownika w błędny sposób opcji sortuj rosnąco - zaprezentował łączny wynik dla obydwu list: wnioskodawców oraz rezerwowej, z zastosowaniem sortowania rosnącego wylosowanych liczb. Za popełniony błąd serdecznie przepraszamy. Brak jednak podstaw prawnych do unieważnienia losowania.

         Zgodnie z ogłoszeniem o naborze, kolejność złożenia wniosków nie ma znaczenia, o kolejności uczestnictwa decyduje wyłącznie losowanie. Tym samym konieczne było wyłonienie spośród wylosowanych w dniu wczorajszym liczb Listy wnioskodawców, Listy rezerwowej i kolejności na liście rezerwowej.

         W tym celu 30 marca 2021r. o godz. 13.30 odbyła się kontynuacja losowania. W tym etapie brały udział wyłącznie liczby wylosowane dla poszczególnych wariantów w dniu 29 marca 2021 r. W taki sposób wyłonione zostały Lista wnioskodawców, Lista rezerwowa oraz kolejność na Liście rezerwowej.

 III.  Wyniki losowania zostaną opublikowane w bip.gorzyce.pl

do góry