Unia Europejska
  • język migowy
  • BIP

Dane kontaktowe

ul. Kościelna 15, 44-350 Gorzyce
tel.
+48 32 45 13 056
ul. Bogumińska 13, 44-350 Gorzyce
e-mail
Strona główna/Pomoc dla Ukrainy/Tymczasowa zmiana organizacji ruchu

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu

21 Czerwca 2022

Kolejny etap przebudowy ul. Raciborskiej przed nami

W najbliższy piątek, 24 czerwca, rozpocznie się kolejny etap przebudowy drogi powiatowej nr 3512S (ulica Raciborska) w Rogowie i Bełsznicy. Wjazd na odcinek możliwy będzie jedynie dla pojazdów budowy, autobusów komunikacji publicznej oraz mieszkańców Rogowa i Bełsznicy. Dla pozostałych kierowców przewidziano objazd.

Inwestycja to kontynuacja zadania rozpoczętego w 2019 r., a polegającego na kompleksowej modernizacji jednej z głównych dróg powiatowych na terenie gminy Gorzyce. Prz3dsięwzięcie wchodzi w kolejny etap. Od piątku prace rozpoczną się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Czyżowicką w Rogowie do skrzyżowania z ulicą Czyżowicką w Bełsznicy. Z tego powodu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Wjazd na modernizowany odcinek możliwy będzie jedynie dla pojazdów budowy, autobusów komunikacji publicznej oraz mieszkańców Rogowa i Bełsznicy. Na przebudowywanym odcinku ruch będzie prowadzony wahadłowo za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Dla pozostałych kierowców przewidziano objazd drogą wojewódzką nr 936 oraz drogami krajowymi nr 45 i 78.

Zadanie finansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartości zadania to 8 155 411,76 zł, z czego 4 458 652,01 zł stanowi dofinansowanie z Programu. Resztę ze swoich budżetów sfinansuje Powiat oraz Gmina Gorzyce. Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni na odcinku prawie 2 kilometrów, budowę kanalizacji deszczowej, chodników oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej.  Wykonawcą zadania jest wyłoniona w przetargu firma „DROGRÓD” z Ćwieklic.

Za utrudnienia przepraszamy!

Z poważaniem

Wojciech Raczkowski

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

do góry
top_baner