Unia Europejska
  • język migowy
  • BIP

Dane kontaktowe

ul. Kościelna 15, 44-350 Gorzyce
tel.
+48 32 45 13 056
ul. Bogumińska 13, 44-350 Gorzyce
e-mail
Strona główna/Aktualności/Starostwo Powiatowe informuje, że wracają stacjonarne (..)

Starostwo Powiatowe informuje, że wracają stacjonarne punkty porad prawnych i obywatelskich

23 Lutego 2022

Od najbliższego poniedziałku, 28 lutego, ponownie zostaną otwarte dla mieszkańców powiatu stacjonarne punkty porad prawnych w Wodzisławiu Śl., Rydułtowach i Pszowie oraz punkty porad obywatelskich w Radlinie, Wodzisławiu Śl. oraz Gorzycach.

Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie udzielane będą hybrydowo, czyli osobiście w punkcie lub za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, np. telefonicznie. Osoby chcące skorzystać z pomocy prawnej wskazują, czy porada ma się odbyć stacjonarnie czy zdalnie.

 

Na wizyty do prawników do wszystkich punktów należy umawiać się telefonicznie pod numerem telefonu 32 412 09 51 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim lub wchodząc na stronę internetową - https://np.ms.gov.pl/zapisy.

 W punkcie porad prawnych powinna znajdować się jedna osoba korzystająca z porady, jednakże w uzasadnionych przypadkach prawnik może wyrazić zgodę na to, żeby w tym samym czasie z porady skorzystało więcej osób (w szczególności dotyczy to osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym). Osoba, która zostanie umówiona na poradę, powinna przybyć do punktu na umówioną godzinę, w maseczce. Należy zachować także odpowiedni dystans między osobami.

Przypominamy, że punkty, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna i mediacja znajdują się w:

  • Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim, ul. 26 Marca 164, 44-300 Wodzisław Śląski,
  • Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS, ul. Strzelców Bytomskich 9a, 44-280 Rydułtowy,
  • Urzędzie Miasta Pszów - Urząd Stanu Cywilnego, ul. Pszowska 534, 44-370 Pszów.

Natomiast punkty, w których świadczone jest nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i mediacja znajdują się w:

  • Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim - budynek „Oazy Aktywności”, ul. Wałowa 30, 44-300 Wodzisław Śl. oraz w Gminnym Centrum Kultury w Gorzycach, ul. M. Kopernika 8, 44-350 Gorzyce,
  • Centrum Usług Społecznych w Radlinie, ul. Korfantego 87, 44-310 Radlin.

Bezpłatna pomoc prawna przysługuje osobom, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. W tym celu, przed uzyskaniem porady, składają stosowne oświadczenie, które należy pobrać od prawnika w punkcie i wypełnić na miejscu bezpośrednio przed poradą.

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku. Wówczas, przed umówieniem porady, powinny złożyć w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku oraz dostarczyć oświadczenie dotyczące pomocy de minimis.

Szczegółowe informacje na temat nieodpłatnego poradnictwa można znaleźć na stronie internetowej Powiatu w zakładce „Punkty bezpłatnych porad prawnych”  - www.powiatwodzislawski.pl/polecamy/punkty-bezplatnych-porad-prawnych

 

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2022-02-23 Harmonogram punktów nieodpłatnego poradnictwa w 2022 r.pdf
ilość pobrań: 140
Harmonogram punktów nieodpłatnego poradnictwa w 2022 r.pdf 182.94KB zobacz
pdf 2022-02-23 LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA w 2022 r.pdf
ilość pobrań: 162
LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA w 2022 r.pdf 391.62KB zobacz

do góry