Unia Europejska
  • język migowy
  • BIP

Dane kontaktowe

ul. Kościelna 15, 44-350 Gorzyce
tel.
+48 32 45 13 056
ul. Bogumińska 13, 44-350 Gorzyce
e-mail
Strona główna/Aktualności/Sprzedaż końcowa paliwa stałego

Sprzedaż końcowa paliwa stałego

12 Maja 2023

 Drodzy mieszkańcy gminy Gorzyce, w związku z nowelizacją ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych z dniem 15 maja 2023 r., rusza nabór wniosków na wyprzedaż opału zakupionego od Polskiej Grupy Górniczej Spółka z o.o. dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców gminy, a zeskładowanego na składzie w Gorzycach przy ul. A. Mickiewicza 24.

Wnioski przyjmowane będą w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gorzycach ul. Raciborska 27.


Opał zdeponowany na składzie pochodzi z polskich Kopalń.
Ekogroszek Pieklorz z Kopalni Chwałowice, szacowana ilość 14 ton.
Orzech z Kopalni Jankowice, szacowana ilość 69 ton.
O zakup opału mogą ubiegać się osoby fizyczne spełniające warunki uprawniające do dodatku węglowego zgodnie z ustawą o dodatku węglowym.
Zakupu opału może dokonać także osoba fizyczna nie będąca mieszkańcem gminy Gorzyce. Osoba taka dostarcza do Ośrodka Pomocy Społecznej zaświadczenie wystawione przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta potwierdzające wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzi ta osoba fizyczna, do datku węglowego o którym mowa w art. 2 ust.1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.
Kompletne wnioski będą rozpatrywane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w kolejności wpłynięcia do wyczerpania ilości paliwa stałego przeznaczonego do sprzedaży końcowej. Do sprzedaży końcowej nie stosuje się ograniczeń ilościowych paliwa stałego dostępnej dla gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego.
Wnioskować można o dowolną ilość opału koniecznego do zakupu przez osobę fizyczną.

Wzór wniosku dostępny jest do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Gorzyce oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej i Urzędzie Gminy w Gorzycach.

 https://bip.gorzyce.pl/ogloszenia/index/Sprzedaz-koncowa-paliwa-stalego/idn:2216

do góry