Unia Europejska
  • język migowy
  • BIP

Dane kontaktowe

ul. Kościelna 15, 44-350 Gorzyce
tel.
+48 32 45 13 056
ul. Bogumińska 13, 44-350 Gorzyce
e-mail
Strona główna/Pomoc dla Ukrainy/Rewolucja w odpadach biodegradowalnych. Od lipca pojemniki (..)

Rewolucja w odpadach biodegradowalnych. Od lipca pojemniki zamiast worków

1 Lipca 2022

Od 1 lipca w Gminie Gorzyce pojemniki na bioodpady zastąpią brązowe worki.

Przy okazji przypominamy, jakie odpady powinny znajdować się w brązowych kubłach, a jakie kategorycznie nie. Brązowe kubły zamiast worków Od 1 lipca duże zmiany w systemie odbioru odpadów w Gminie Gorzyce. Odpady zielone nie będą już odbierane w workach, a brązowych pojemnikach. Pojemniki do zbiórki odpadów bio (kolor brązowy) właściciel nieruchomości powinien zapewnić we własnym zakresie. Maksymalna pojemność pojemnika to 240 litrów na nieruchomość. Pojawiło się też wiele pytań mieszkańców o wymagania dotyczące koloru pojemników.
Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów dopuszcza aby pojemniki, do odpadów „BIO”, były pokryte kolorem brązowym, tylko w części, nie mniejszej jednak niż 30% zewnętrznej powierzchni pojemników widocznej dla korzystających z pojemników. Pojemnik należy oznaczyć napisem „BIO” oraz zidentyfikować nieruchomość z której odpady pochodzą - informuje Urząd Gminy w Gorzycach. Częstotliwość wywozu nie ulegnie zmianie, a w czasie odbioru jednorazowo będzie odebrany 1 pojemnik o max. pojemności 240 litrów.
Bioodpady możesz zawieźć na PSZOK.

Ważne: osoby posiadające kompostownik i korzystające z zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym zwolnione są z obowiązku posiadania pojemnika na "bio".
Warto wiedzieć, że po wcześniejszym zapisaniu się istnieje możliwość oddania bioodpadów powyżej 240 litrów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Na prośbę mieszkańców zmianie uległy godziny funkcjonowania PSZOK.

Nowe godziny funkcjonowania punktu:
- wtorek: w godzinach 8.00-14:30,
- czwartek: październik- kwiecień w godzinach: 8:30-15:00; maj-wrzesień w godzinach 14:30-19:00,
- sobota: w godzinach 9:00-14:30 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, świąt lub dni przypadającymi między świętami.
Formularz rezerwacji znajduje się pod adresem: https://pszok.gorzyce.pl/

do góry
top_baner