Unia Europejska
  • język migowy
  • BIP

Dane kontaktowe

ul. Kościelna 15, 44-350 Gorzyce
tel.
+48 32 45 13 056
ul. Bogumińska 13, 44-350 Gorzyce
e-mail
Strona główna/Aktualności/50 lat Gminy 20 lat Tabu - podwójny Jubileusz

50 lat Gminy 20 lat Tabu - podwójny Jubileusz

19 Września 2023

17 września 2023 na terenie rekreacyjnym GOTSiR Nautica odbyły się DOŻYNKI GMINNE i obfitowały w ogrom atrakcji.
Barwny korowód z przepięknymi koronami wykonanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich, kilkudziesięcioma wozami i setkami zaangażowanych Mieszkańców, zgromadził prawdziwe tłumy.
W części oficjalnej wójt Daniel Jakubczyk podziękował rolnikom za ich pracę i zwrócił uwagę na dziękczynienie Bogu na plony. Wraz z Przewodniczącym RG Gorzyce Piotrem Wawrzycznym przekazali chleb dożynkowy został przekazany Irenie Pielce - sołtys Bluszczowa, która z kolei złożyła go na ręce Józefa Sosneckiego - sołtysa Olzy, przyszłorocznego gospodarza Dożynek.
Życzenia i podziękowania złożyli między innymi:  wiceministrowie Paweł Jabłoński i Michał Woś, posłanka do PE Izabela Kloc, posłanki Teresa Glenc i Gabriela Lenartowicz, senator Ewa Gawęda, oraz Piotr Dobosz - dyrektor Śląskiego Oddziału Krus z Częstochowy. Nie zabrakło również samorządowców z Gmina oraz innych miejscowości.
Podczas Dożynek na scenie wystąpiły między innymi zespoły "Ale to już było" i "Vocalsi" - grupy prowadzone przez Urszula Wachtarczyk, Orkiestra Gminy Gorzyce, Duet Romantica - czyli Marian Chrobok i Joanna Skibińska, Chór Kochających Śpiew prowadzony przez Izabella Zielecka-Panek oraz zespół "Bluszcz" prowadzony przez Kasia Łatka-Kampik.

Projekt realizowany przez GCK „Kreatywnie o symbolach” z wielkim finałem na dużej scenie.
Przepiękne pieśni patriotyczne, które wybrzmiały pod czujnym okiem prof. dr hab. Izabelli Zieleckiej- Panek, prawdziwie wzruszyły publiczność.

Wisienką na dożynkowej scenie był koncert zespołu TABUobchodzącego 20.lecie.
Był tort i niespodzianka dla artystów, był również rewelacyjny - zresztą jak zwykle koncert dla licznie zgromadzonej publiczności.
Dziękujemy TABU i życzymy kolejnych jubileuszy!

Na zakończenie Dożynek elektryzujący pokaz ognia - krakowska grupa Fireshow dała cudowny popis, zakończony płonącą „jubileuszową pięćdziesiątką”!

Atrakcji było całe mnóstwo, pogoda dopisała a Mieszkańcy bardzo licznie odpowiedzieli na zaproszenie.

Organizacją całości zajęło się Gminne Centrum Kultury z dyrektorem Bibianną Dawid na czele oraz Eweliną Poloczek - konferansjerką! Dziękujemy Wam za ogrom pracy, ogromne zaangażowanie i perfekcję z jaką to wszystko wykonaliście!

Zapraszamy do galerii zdjęć: https://www.gorzyce.pl/o-gminie/galeria-zdjec/idg:62

 Rafał Karwot

duet Romantikatabuchlebzespół vocalsi

Zachęcamy do odwiedzenia innych galerii :

TABU: https://www.facebook.com/tabu.bandpl

Nowiny, fot. F. Kamczyk https://www.nowiny.pl/galeria/34341-dozynki-gminne-w-gorzycach-2023/foto-1404931.html

e-gorzyce: https://www.e-gorzyce.pl/2023/09/gorzyce-dozynki-gminne-2023-zdjecia-z-korowodu/?fbclid=IwAR1q6TWhPeTb-CVBORJ1iA8tIKVb9LPRvvyRVsWNdSgOmQFKLRpf8VARBaI

oraz na FB Gminnego Centrum Kultury, gdzie jest mnóstwo pięknych zdjęć: https://www.facebook.com/profile.php?id=100069759392861

https://gck.gorzyce.pl/aktualnosci/galeria-zdjec/idg:219?fbclid=IwAR3Z21FWQB3qymkeSZeadhL9G2M3z3MWvZTXyCsdRAqCmj0zBU8pap9cBSU

do góry