Ponad 539 tys. zł na rozwój sportu w Gminie Gorzyce w 2026 roku!

8 Stycznia 2026

Gmina Gorzyce przyznała dotacje na wsparcie projektów z zakresu rozwoju sportu w 2026 roku. Środki zostały rozdysponowane zgodnie z uchwałą Rady Gminy i trafią do lokalnych klubów sportowych oraz uczniowskich klubów sportowych.
Wsparcie otrzymali:

  • KS „Czarni” Gorzyce - 104 000 zł
  • KS „Przyszłość” Rogów - 94 000 zł
  • LKS „Naprzód” Czyżowice - 86 000 zł
  • LKS „Unia” Turza Śl. - 102 000 zł
  • LKS „Rozwój” Bełsznica - 46 000 zł
  • KS „Olszynka” Olza - 20 000 zł
  • IKS „Czas na Kosza” Czyżowice - 10 000 zł
  • UKS „Aligator” Gorzyce - 60 000 zł
  • UKS „Sparta” Czyżowice - 4 000 zł
  • UKS „RAPID Mażoretki” - 7 000 zł
  • Klub Szachowy „Gambit” Gorzyce - 6 000 zł.


Dzięki tym środkom kluby będą mogły prowadzić treningi, szkolić zawodników, organizować zajęcia sportowe i rozwijać sportowe pasje Mieszkańców - od najmłodszych po dorosłych. 

Link prowadzący Biuletynu Informacji Publicznej, gdzie znajduje się więcej więcej informacji 
https://bip.gorzyce.pl/.../dotacje-do-klubow-sportowych...