Unia Europejska
  • język migowy
  • BIP

Dane kontaktowe

ul. Kościelna 15, 44-350 Gorzyce
tel.
+48 32 45 13 056
ul. Bogumińska 13, 44-350 Gorzyce
e-mail
Strona główna/Pomoc dla Ukrainy/Nagrody Gminy Gorzyce za osiągnięcia w dziedzinie (..)

Nagrody Gminy Gorzyce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury rozdane!

6 Czerwca 2022

W sobotni wieczór, w czyżowickim ośrodku kultury, uhonorowani zostali Mieszkańcy naszej gminy, którzy wyróżniają się w dziedzinie kultury oraz sportu.

W dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

Nagrodę I stopnia otrzymała p. Irena Sauer za jej nieustanne działania mające na celu troskę o zachowanie rodzimej kultury ludowej wyrazem czego jest III tom publikacji książkowej „Melodyjnie od serca wołani i słowa prawdy naszych ojców, starek i starzyków” który został wydany w 2021 r.

 Nagrody i wyróżnienia dla zawodników, trenerów za osiągnięte wyniki sportowe oraz dla innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej:

 Nagrodę I stopnia, można uzyskać za ustanowienie rekordu Polski, Europy lub Świata, lub za udział w zawodach sportowych o randze: Mistrzostw Świata, Europy lub Igrzysk Olimpijskich, Paraolimpijskich.

 Nagrodę I stopnia otrzymali:

 Marta Klimek - za udział w Mistrzostwach Europy, w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 200 m oraz w sztafecie 4 x 200 stylem dowolnym

Wnioskodawcą jest Uczniowski Klub Pływacki „UNIA Oświęcim”

 Julia Wolny - za udział w Mistrzostwach Świata IDO World Modern Contemporary Championships w Warszawie.

Wnioskodawcą jest „Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Tanecznego „Miraż”.

Nagrodę II stopnia można uzyskać za zajęcie co najmniej 10 miejsca w zawodach sportowych o randze Mistrzostw Polski

Nagrodę II stopnia otrzymali:

Alicja Cojg - za zajęcie IV miejsca w Ogólnopolskim Turnieju w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce w konkurencji skoki na ścieżce kobiet - klasa młodzieżowa.

Wnioskodawcą jest Uczniowski Klub Sportowy „Trójka Radlin”.

 Maria Luiza Ciszek - za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski Południowej w kategorii skoki konne przez przeszkody - dzieci.

Wnioskodawcą jest Wójt Gminy Gorzyce.

 Mateusz Popek - za zajęcie VI miejsca na zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w pływaniu stylem zmiennym na dystansie 4 x 100 m.

Wnioskodawcą jest Wójt Gminy Gorzyce.

 Mateusz Zając - za zajęcie III miejsca na zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat w pływaniu stylem grzbietowym na dystansie 100 m oraz 200 m.

Wnioskodawcą jest trener główny sekcji pływania KS AZS AWF Katowice.

 Nina Stec - za zajęcie II miejsca na Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization w Show Dance kat. Solo open 17+ .

Wnioskodawcą jest „Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Tanecznego „Miraż”

 Dominik Myszi - za zajęcie II miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn w kategorii Klasa II (wynik drużynowy wspólnie z Gracjanem Rus).

Wnioskodawcą jest Klub Gimnastyczny „Radlin”.

 Gracjan Rus - za zajęcie II miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn w kategorii Klasa II (wynik drużynowy wspólnie z Dominikiem Myszi).

Wnioskodawcą jest Klub Gimnastyczny „Radlin”.

 Nagrodę III stopnia można uzyskać za zajęcie co najmniej 3 miejsca w mistrzostwach na poziomie województwa

 Nagrodę otrzymał:

 Szymon Dzierżęga - za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Śląska w pływaniu stylem motylkowym i stylem dowolnym na dystansie 50 m, stylem dowolnym na dystansie 100 m, sztafetą stylem zmiennym na dystansie 50 m.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów!

Sobotni wieczór obfitował w emocje, gdyż odbył się cudowny, pożegnalny koncert zespołu Dolce Canto - WieHE FINAL SOUNDS - koncert zespołu DOLCE CANTO w towarzystwie Orkiestry Gminy Gorzyce pod batutą maestro Henryka Krótkiego i z chórem im. Stanisława Moniuszki pod kierunkiem Barbary Grobelny.

Goście mieli okazję obejrzeć VI wystawę "Małe artystyczne wizje", grupy którą prowadzi Hanna Władzarz - artysta plastyk z GCK w Gorzycach.
 

 

do góry
top_baner