Dziś jest  14.07.2020   zegar 14:39   Imieniny: Kamilia, Bonawentury
Logowanie/rejestracjaBaza firmTablica ogłoszeńGalerie zdjęć
Nagłówek strony
Jesteś tutaj: strona główna / Aktualności
Kontrast Rozmiar tekstu A-AA+
epuap  sekap  BIP  Wersja czeska  Wersja niemiecka  Wersja angielska 
Aktualności
MOI DRODZY, Rodzice Dzieci Przedszkolnych
14.06.2020
- po konsultacjach z Rodzicami - zajęcia w przedszkolach w naszej gminie dalej zawieszone. Będzie przedszkole dyżurujące!

W tym tygodniu podjęliśmy wspólnie z Dyrektorami Przedszkoli / Oddziałów Przedszkolnych decyzję o dalszym zawieszeniu wychowania przedszkolnego w naszej gminie – mając na uwadze sytuację sanitarno-epidemiologiczną.


Na moją prośbę Pracownicy poszczególnych placówek KONTAKTOWALI SIĘ PONOWNIE z Rodzicami dzieci przedszkolnych w temacie ewentualnego uruchomienia zajęć. Z informacji Szefów placówek przedszkolnych wynika, że zdecydowana większość Rodziców opowiada się stanowczo za pozostawieniem dzieci w domach – tłumacząc swoje decyzje troską o zdrowie najmłodszych i członków swoich rodzin.


Tym samym, mając na uwadze sytuację sanitarno-epidemiologiczną w naszym kraju, a w szczególności w województwie, powiecie i gminie (wzrost zachorowalności - http://www.psse.wodzislaw.pl/psse/index.php)

nie wznawiamy na chwilę obecną zajęć w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.


Zdaję sobie jednak sprawę z wyzwań, jakie stoją przed każdym z Rodziców w aktualnej sytuacji, w szczególności konieczności pogodzenia opieki z pracą zawodową. Dlatego też, mając na uwadze w pierwszej kolejności zobowiązania osób pracujących podjęliśmy decyzję, że w okresie 15-30 CZERWCA 2020 r. na terenie Gminy Gorzyce będzie uruchomione PRZEDSZKOLE DYŻURUJĄCE, tj. Przedszkole Publiczne w Czyżowicach „Chatka Małolatka” ul. Wodzisławska 110, 44-352 Czyżowice, tel. 32 45 13 311, natomiast w pozostałych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych zajęcia nie zostaną wznowione.


W okresie wakacyjnym dyżur będą pełnić następujące przedszkola:

1. Lipiec 2020 - Przedszkole Publiczne w Czyżowicach „Chatka Małolatka”, ul. Wodzisławska 110, tel. 32 45 13 311

2. Sierpień 2020 - Przedszkole Publiczne Gorzycach, ul. Raciborska 55, tel. 32 45 11 686


Nie wykluczam zmiany decyzji w przypadku zmian w sytuacji sanitarno-epidemiologicznej.


Drodzy Rodzice, dziękuję za Wasze mądre, wyważone opinie oraz zrozumienie i pomoc w podjęciu kolejnej trudnej decyzji!!! Dziękuję Pracownikom PP za szybki kontakt z Rodzicami i bardzo szybkie rozpoznanie tematu!


 

D. Jakubczyk, wójt gminy

drukuj
powrót  Strona główna  do góry
zamknij
Istotna informacja: ta strona wykorzystuje pliki cookies

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.
FB