Dziś jest  19.06.2019   zegar 10:53   Imieniny: Gerwazego, Protazego
Logowanie/rejestracjaBaza firmTablica ogłoszeńGalerie zdjęć
Nagłówek strony
Jesteś tutaj: strona główna / Aktualności
Kontrast Rozmiar tekstu A-AA+
epuap  sekap  BIP  Wersja czeska  Wersja niemiecka  Wersja angielska 
Aktualności
Za nami XXXVI Dożynki Gminne
28.08.2018
W ostatnią niedzielę sierpnia rolnicy z Gminy Gorzyce dziękowali za tegoroczne plony. Świętowanie rozpoczęło się od mszy św. dziękczynnej odprawionej w kościele Chrystusa Króla w Czyżowicach.

Organizatorem tegorocznych dożynek było sołectwo Czyżowice, oraz Gminne Centrum Kultury w Gorzycach, a impreza miała miejsce przy GOTSiR Nautica.
Barwny korowód zgromadził tłumy. Na czele korowodu bryczka, a w niej  starości dożynek – Urszula Szczęsny i Rafał Machnik. Każde z dwunastu sołectw zaprezentowało przepiękną koronę, przygotowaną przez członkinie KGW.  Każde sołectwo zaprezentowało ciekawą inscenizację, wykazując się niezwykłą inwencją twórczą. Tłumy ludzi, bogaty program artystyczny oraz sprzyjająca pogoda - to wszystko złożyło się na to, aby tegoroczne Dożynki zaliczyć do udanych.

Zapraszamy do fotogalerii

Dożynki cz. 1

Dożynki cz. 2

 

DZIĘKUJĘ!!!

Dożynki za nami. Największa impreza plenerowa w naszej gminie zgromadziła po raz kolejny tłumy uczestników. Dziękuję za Waszą obecność, za wspólne dziękuję w kierunku naszych Rolników i ich ciężkiej pracy!!! Mam nadzieję, że gminne świętowanie na długo pozostanie w Waszej pamięci, że zabawa była wspaniała!

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Osobom, Instytucjom i Firmom zaangażowanym w organizację święta plonów: Komitetowi z Daniel Kurasz i przewodniczącą KGW Heleną Mucha na czele; radzie sołeckiej, stowarzyszeniom i organizacjom; Starostom - za przyjęcie zaszczytnych funkcji; Radnym, Sołtysom, Członkiniom KGW (za niezwykłe korony), Członkom OSP, Chórzystom, naszym Gospodarzom i autorom scenek, jednostkom oświatowym oraz pracownikom urzędu. Dziękuję ks. Proboszczowi za celebrowanie Mszy św., a zaproszonym Gościom - za zaszczycenie nas swoją obecnością.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę Dyrekcji i Załogi GCK Gorzyce za ogromne zaangażowanie i pełny profesjonalizm. Jesteście Ekipą, z którą można spełniać marzenia (także te muzyczne, z górnej półki!!!). Dziękuję Załodze GOTSiR Nautica.

Dziękuję Chórzystom z "Moniuszko", niezastąpionym Czyżowiankom, Vladislavii, dziecięcym formacjom tanecznym.

Dziękuję Rafał Karwot i Jego Tabu (nikt, tak jak Wy, nie rozkręca imprezy), Kokos - Rafał Cyrulik ... i wszystkim, których nie wymieniłem.

Dziękuję Sponsorom z Bankiem Spółdzielczym Gorzyce na czele, który po raz kolejny jest strategicznym partnerem naszej gminy i organizatorów. Dziękuję wszystkim Mediom za nagłośnienie imprezy!

Jeżeli w tych podziękowaniach kogoś pominąłem – przepraszam!

Były to Dożynki niezwykłe również dlatego, że po raz pierwszy Sołectwo – Organizator podjęło decyzję o organizacji święta plonów w innym sołectwie – na terenie GOTSiR Nautica.

Myślę, że tłumy uczestników mówią wszystko i dalsze słowa są zbędne.

Kolejnym organizatorem sołectwo Rogów!!! Powodzenia i do zobaczenia!

Daniel Jakubczyk

Wójt Gminy Gorzyce

drukuj
powrót  Strona główna  do góry
zamknij
Istotna informacja: ta strona wykorzystuje pliki cookies

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.
FB