Dziś jest  20.07.2019   zegar 18:27   Imieniny: Czesława, Małgorzaty
Logowanie/rejestracjaBaza firmTablica ogłoszeńGalerie zdjęć
Nagłówek strony
Jesteś tutaj: strona główna / Aktualności
Kontrast Rozmiar tekstu A-AA+
epuap  sekap  BIP  Wersja czeska  Wersja niemiecka  Wersja angielska 
Aktualności
Uwaga utrudnienia w ruchu
17.08.2018
Czyżowice ul Gorzycka - od 23 sierpnia zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

 

Od 23 sierpnia na co najmniej dwa miesiące zostanie zamknięta dla ruchu remontowana ul. Gorzycka w Czyżowicach. Pociągnie to za sobą zmianę trasy autobusów PKS linii 36, które kursować będą przez Kraskowiec i Pędzich - ulicą Dworcową. Z użytkowania zostaną wyłączone przystanki autobusowe w Czyżowicach na ulicy Gorzyckiej i w Gorzycach na Piaskowej. 
Prace związane z remontem ulicy prowadzone są od skrzyżowania z ulicą Wiejską na odcinku o długości około 600 m. Roboty obejmą budowę kanalizacji deszczowej i chodnika, wykonanie stabilizacji gruntu, podbudowy i nawierzchni bitumicznej drogi. Wykonawca planuje zakończyć remont około 15 października 2018 r. Roboty obejmują najbardziej zniszczony odcinek około 600 metrowy, ponieważ istnieje dla niego dokumentacja projektowa.
Remont drogi jest realizowany przez powiat wodzisławski, w porozumieniu z naszą gminą, która udzieliła w tym celu stosownej pomocy finansowej i współfinansuje zadanie 50/50%
Dodam, że przygotowujemy się do przebudowy ul. Raciborskiej od Gorzyc do Rogowa. Gotowa jest już dokumentacja projektowa dla odcinka Gorzyce (skrzyżowanie z DK) – Bełsznica OSP. Powstaje projekt dla kolejnego odcinka z Bełsznicy do ul. Sportowej w Rogowie. Również i te zadania współfinansuje nasza gmina.

drukuj
powrót  Strona główna  do góry
zamknij
Istotna informacja: ta strona wykorzystuje pliki cookies

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.
FB