Dziś jest  22.03.2019   zegar 05:23   Imieniny: Katarzyny, Bogusława
Logowanie/rejestracjaBaza firmTablica ogłoszeńGalerie zdjęć
Nagłówek strony
Jesteś tutaj: strona główna / Aktualności
Kontrast Rozmiar tekstu A-AA+
epuap  sekap  BIP  Wersja czeska  Wersja niemiecka  Wersja angielska 
Aktualności
Gazyfikacja w naszej gminie
06.04.2018
Kilka dni temu, Wójt Gminy Gorzyce, odbył ważne spotkanie z Polską Spółką Gazownictwa (Oddziałem Zakład Gazowniczy w Zabrzu) w temacie dalszej gazyfikacji naszej gminy.

 

JAKIE informacje? Po zorganizowanych przez naszą gminę spotkaniach w Czyżowicach, Gorzycach, Rogowie i Turzy Śląskiej do Zakładu spłynęły ankiety głównie z 3 sołectw.

CZYŻOWICE: opracowywana jest koncepcja rozbudowy sieci od ul. Bełsznickiej, uwzględniająca centrum miejscowości. Mapkę z koncepcją gazyfikacji miejscowości Czyżowice załączam do posta. Mieszkańcy Czyżowic, których nieruchomości mieszczą się przy planowej trasie rozbudowy sieci (którzy chcą się przyłączyć), proszeni są o złożenie WNIOSKÓW o określenie warunków przyłączenia, a następnie o zawarcie umowy przyłączeniowej w terminie do końca kwietnia 2018 r. Po tym terminie nie będzie możliwości uwzględnienia kolejnych przyłączy gazu w planowanej rozbudowie sieci gazowej. Przedsiębiorstwo zawarło już pierwsze umowy z klientami.

ROGÓW: fragmenty sieci powstaną na odcinkach od strony kościoła i plebani w stronę Parku Dąbki, wzdłuż ul. Raciborskiej (w kierunku ul. Sportowej) oraz do przedszkola (na wniosek gminy, po termomodernizacji budynku planujemy "podłączyć" obiekt do gazu, projekt termomodernizacji i rozbudowy przedszkola jest na ukończeniu).

TURZA ŚLĄSKA: opracowywana jest koncepcja dla ul. Mszańskiej, projektowany jest odcinek wzdłuż ul. Wodzisławskiej i dalej 27 marca, który powinien zostać zrealizowany do 2019 r. Czynimy starania o kolejne ulice i przyłączenie m.in. obiektów użyteczności publicznej. Proszę więc mieszkańców ulic Kościuszki, Ligonia, Powstańców i Zwycięstwa o składanie ankiet!

Przedsiębiorstwo zachęca do odwiedzenia strony internetowej www.psgaz.pl, zakładka „dla klienta” gdzie proces przyłączeniowy jest szczegółowo opisany.

ANKIETA:
http://www.gorzyce.pl/File/ankieta%20w%20zakresie%20gazu.pdf

 

drukuj
powrót  Strona główna  do góry
zamknij
Istotna informacja: ta strona wykorzystuje pliki cookies

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.
FB